KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
   У столичній лікарні Охматдит стартувала програма відновлювальної музикотерапії

   В найбільшій дитячій лікарні Охматдит вперше в Україні влаштували сеанс психологічного відновлення дітей, що постраждали в наслідок російської агресії, за допомогою методу музикотерапії.


   «Зараз ми всі перебуваємо під впливом психологічного тиску, під впливом поганих новин, втрат, розчарувань і надії, дуже важких втрат. Діти не завжди можуть проявити свої почуття, висловити, але 100 % вони все це відчувають. Ми тут лікуючи дітей, підходимо до лікування комплексно. Тому дуже були раді, коли з'явився цей проєкт, який мав на меті не лише дослідити, що відбувається з психологією дитини, яка постраждала від війни, але і як впливає музика, яка саме музика, що відбувається до музичного сеансу і після», — генеральний директор лікарні Володимир Жовнір.

   Проєкт здійснюється лікарнею Охматдит, оркестром «Київ-Класик» під керівництвом артиста ЮНЕСКО в ім'я миру Германа Макаренка та за підтримки Українського культурного фонду.

   Програма психологічного відновлення дітей за допомогою музикотерапії розрахована на декілька місяців. Протягом цього часу будуть відбуватися великі сеанси, як цього разу, коли на заході були присутніми понад 40 дітей, а також сеанси для невеличких груп пацієнтів та індивідуальні. Психологи лікарні досліджуватимуть, як музика впливає на психологічне відновлення пацієнтів. Згодом результати цього досвіду планується розповсюдити по медичних заходах задля подальшого використання фахівцями.

   «Програма обиралась в тісній співпраці з групою психологів-науковців — це досвідчені професіонали, з якими ми, відповідно до їх побажань, що має звучати, представляли певну програму, певні твори, які відслуховувались і обиралися ті, які будуть звучати. І головне умова була, щоб це були позитивні твори, музика, яка несе позитив, яка несе гармонію», — розповів ініціатор проекту, артист ЮНЕСКО в ім'я миру, народний артист України, диригент Національної опери України Герман Макаренко.

   Привітав початок проекту й міністр культури України Олександр Ткаченко:

   «Про цілющі властивості музики було відомо з сивої давнини. Вона налаштовує наші душі, серця, мозок на високу вібрацію. Гармонізація, зшивання нас зсередини – це те, що потрібно сьогодні українцям, які проходять жахливі випробування нав'язаної жорстокої війни. Музикотерапія має стати складовою підтримки нашого ментального та фізичного здоров'я».

   Також до організації заходів сеансів психологічного відновлення дітей в лікарні Охматдит долучилося Управління поліції охорони в Київській області. Жінки-поліцейські в уніформах дарували дітям кульки, краски, цукерки.

   «Поліція виконує функцію «служити і захищати» в першу чергу для дітей, майбутнього України та заради дітей, майбутнього України. Зазвичай наші проєкти направлені на профілактику правопорушень. Та сьогодні ми постаємо трохи в іншому амплуа. І нам неабияк приємно стати частиною цього заходу», - зазначила представниця Управління поліції охорони Київщини Анастасія Кудрицька.

   Перший сеанс закінчився, але для психологів тільки почалася робота з аналізу результатів.