KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
Left
Right
Left
Right
Мистецтво Германа Макаренка підкорює світ. Сполучені Штати Америки, Канада, Італія, Ватикан, Франція, Бельгія, Норвегія, Китай, Чехія, Словаччина, Македонія, Сербія, Іран... Маестро зустрічають оплесками в різних куточках планети. Глобальні проекти в сфері культурної дипломатії, представлені на рівні глав держав, і відкриття шедеврів світової музики для широкої української публіки завжди були призначенням.
Ще студентом Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського Герман Макаренко здобув перші перемоги на всеукраїнських конкурсах, пізніше – на Міжнародному фестивалі мистецтв в Канаді і в Міжнародному конкурсі диригентів (ММАМ) в Швейцарії. Можливість розпочати кар'єру в Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка на запрошення маестро Степана Турчака стала продовженням школи майстерності для учня прославлених професорів Льва Вайнтрауба і Романа Кофмана.
Під час роботи в Національній опері України Герман Макаренко прийняв запрошення на позицію диригента Київського державного театру оперети, став художнім керівником і головним диригентом Камерного музичного театру. У 1997 році в якості головного диригента маестро очолив колектив «Малої Опери Великого Нью-Йорка» в США, а в наступному сезоні отримав статус запрошеного диригента Хорватського національного театру в Осієку.
Герман Макаренко був прийнятий елітарною спільнотою цінителів опери, в репертуарі диригента панує класика – «Фауст» Шарля Гуно, «Сівільскій цирульник» Джоаккіно Россіні, «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта і «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського. Музика до балетних спектаклів – «Лебедине озеро» Петра Чайковського, «Жизель» Адольфа Адана, «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса і «Болеро» Моріса Равеля – постійно збирає шанувальників маестро в Національній опері України.
Особливим для Германа Макаренка став 2004 рік. Перший виступ Kyiv Classic Orchestra відбувся на святкуванні 50-річчя членства України в ЮНЕСКО в Парижі. В цьому ж році маестро представив увазі публіки три новаторських концепції – «Концерт прем'єр», «Освідчення в коханні» і «Новорічний Штраус-концерт». Творчі проекти стали знаковими для оркестру Германа Макаренка і незабаром впевнено заявили про високий рівень українського музичного мистецтва.
Герман Макаренко стирає кордони. «Концерт прем'єр» за офіційної підтримки посольств познайомив киян і гостей міста з культурою різних народів – автентична музика Норвегії, Швеції, Німеччини, Греції, Іраку, Туреччини та Аргентини знайшла нове звучання в Україні. Проект «Освідчення в коханні» звеличив ідею єднання – кожна програма за участю артистів опери і балету стала сильним посланням до прекрасної статі. І, нарешті, «Новорічний Штраус-концерт» – щорічне свято музики назавжди змінило культурне життя Києва.
Музика родини Штраусів – безмежна любов Германа Макаренка. Тонке розуміння спадщини австрійських композиторів подарувало глядачам чудові зимові свята, які Kyiv Classic Orchestra продовжує світськими і благодійними вечорами в кращих традиціях Віденського балу. У 2018 році «Новорічний Штраус-концерт» отримав новий соціальний статус – з ініціативи маестро в Національній опері відбувся «Різдвяний Штраус-форум» і українські диригенти виступили кураторами перформансу за участю молодих музикантів, дітей військовослужбовців і дітей з особливими потребами.
Кожен проект Германа Макаренка, продовжувача філософсько-естетичної школи Лариси Левчук, з'єднує професійний досвід і науковий підхід. Докторська робота маестро «Творчість диригента в контексті інтегративного підходу», представлена в Національній музичній академії України, а також монографії – «Музика і філософія: Шопенгауер, Вагнер, Ніцше» та «Творчість диригента: естетико-мистецтвознавчі вимірювання» отримали високу оцінку міжнародних експертів. Доктор мистецтвознавства, кандидат філософських наук, професор Герман Макаренко виступає з лекціями та майстер-класами в Україні, США і Китаї, приділяючи особливу увагу культурним дослідженням і освітнім інноваціям.
«Україно Моя» – патріотичний проект Германа Макаренка, робота в студії над авторською інтерпретацією творів Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Семена Гулака-Артемовського, Віталія Губаренка та Євгена Станковича. Зусиллями маестро був створений ряд програм, що представляють світові багатство української культурної спадщини. На сьогоднішній день Герман Макаренко, спільно з симфонічним оркестром Національної опери України та Kyiv Classic Orchestra, випустив десять музичних дисків з шедеврами української та світової класичної музики.
Музична, наукова і громадська діяльність Германа Макаренка була відзначена почесними нагородами – Орден «За заслуги» третього ступеня, Посол української культури і Народний артист України. У 2016 році маестро першим в Україні отримав почесний статус - Артист ЮНЕСКО в ім'я миру. Ця подія стала натхненням для заснування Global Harmony Art Foundation, незалежної платформи, покликаної об'єднати митців різних країн для залучення уваги до розвитку культурної ідентичності в глобальному суспільстві. А отже – на нас чекають нова музика, нові події і нові відкриття.