KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
Мистецтво Германа Макаренка підкорює світ. Сполучені Штати Америки, Канада, Італія, Ватикан, Франція, Бельгія, Норвегія, Китай, Чехія, Словаччина, Македонія, Сербія, Іран... Маестро зустрічають оплесками в різних куточках планети. Глобальні проекти в сфері культурної дипломатії, представлені на рівні глав держав, і відкриття шедеврів світової музики для широкої української публіки завжди були призначенням.
Ще студентом Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського Герман Макаренко здобув перші перемоги на всеукраїнських конкурсах, пізніше – на Міжнародному фестивалі мистецтв в Канаді і в Міжнародному конкурсі диригентів (ММАМ) в Швейцарії. Можливість розпочати кар'єру в Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка на запрошення маестро Степана Турчака стала продовженням школи майстерності для учня прославлених професорів Льва Вайнтрауба і Романа Кофмана.
Під час роботи в Національній опері України Герман Макаренко прийняв запрошення на позицію диригента Київського державного театру оперети, став художнім керівником і головним диригентом Камерного музичного театру. У 1997 році в якості головного диригента маестро очолив колектив «Малої Опери Великого Нью-Йорка» в США, а в наступному сезоні отримав статус запрошеного диригента Хорватського національного театру в Осієку.
Герман Макаренко був прийнятий елітарною спільнотою цінителів опери, в репертуарі диригента панує класика – «Фауст» Шарля Гуно, «Сівільскій цирульник» Джоаккіно Россіні, «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта і «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського. Музика до балетних спектаклів – «Лебедине озеро» Петра Чайковського, «Жизель» Адольфа Адана, «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса і «Болеро» Моріса Равеля – постійно збирає шанувальників маестро в Національній опері України.
Особливим для Германа Макаренка став 2004 рік. Перший виступ Kyiv Classic Orchestra відбувся на святкуванні 50-річчя членства України в ЮНЕСКО в Парижі. В цьому ж році маестро представив увазі публіки три новаторських концепції – «Концерт прем'єр», «Освідчення в коханні» і «Новорічний Штраус-концерт». Творчі проекти стали знаковими для оркестру Германа Макаренка і незабаром впевнено заявили про високий рівень українського музичного мистецтва.
Герман Макаренко стирає кордони. «Концерт прем'єр» за офіційної підтримки посольств познайомив киян і гостей міста з культурою різних народів – автентична музика Норвегії, Швеції, Німеччини, Греції, Іраку, Туреччини та Аргентини знайшла нове звучання в Україні. Проект «Освідчення в коханні» звеличив ідею єднання – кожна програма за участю артистів опери і балету стала сильним посланням до прекрасної статі. І, нарешті, «Новорічний Штраус-концерт» – щорічне свято музики назавжди змінило культурне життя Києва.
Музика родини Штраусів – безмежна любов Германа Макаренка. Тонке розуміння спадщини австрійських композиторів подарувало глядачам чудові зимові свята, які Kyiv Classic Orchestra продовжує світськими і благодійними вечорами в кращих традиціях Віденського балу. У 2018 році «Новорічний Штраус-концерт» отримав новий соціальний статус – з ініціативи маестро в Національній опері відбувся «Різдвяний Штраус-форум» і українські диригенти виступили кураторами перформансу за участю молодих музикантів, дітей військовослужбовців і дітей з особливими потребами.
Кожен проект Германа Макаренка, продовжувача філософсько-естетичної школи Лариси Левчук, з'єднує професійний досвід і науковий підхід. Докторська робота маестро «Творчість диригента в контексті інтегративного підходу», представлена в Національній музичній академії України, а також монографії – «Музика і філософія: Шопенгауер, Вагнер, Ніцше» та «Творчість диригента: естетико-мистецтвознавчі вимірювання» отримали високу оцінку міжнародних експертів. Доктор мистецтвознавства, кандидат філософських наук, професор Герман Макаренко виступає з лекціями та майстер-класами в Україні, США і Китаї, приділяючи особливу увагу культурним дослідженням і освітнім інноваціям.
«Україно Моя» – патріотичний проект Германа Макаренка, робота в студії над авторською інтерпретацією творів Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Семена Гулака-Артемовського, Віталія Губаренка та Євгена Станковича. Зусиллями маестро був створений ряд програм, що представляють світові багатство української культурної спадщини. На сьогоднішній день Герман Макаренко, спільно з симфонічним оркестром Національної опери України та Kyiv Classic Orchestra, випустив десять музичних дисків з шедеврами української та світової класичної музики.
Музична, наукова і громадська діяльність Германа Макаренка була відзначена почесними нагородами – Орден «За заслуги» третього ступеня, Посол української культури і Народний артист України. У 2016 році маестро першим в Україні отримав почесний статус - Артист ЮНЕСКО в ім'я миру. Ця подія стала натхненням для заснування Global Harmony Art Foundation, незалежної платформи, покликаної об'єднати митців різних країн для залучення уваги до розвитку культурної ідентичності в глобальному суспільстві. А отже – на нас чекають нова музика, нові події і нові відкриття.