KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
   Музиканти «Київ-Класик» зіграли для дівчинки, постраждалої від ракетного удару по Чернігову

   Музиканти провели понад 70 сеансів музикотерапії для пацієнтів дитячої київської лікарні Охматдит.

   Програма психологічного відновлення дітей за допомогою методу музикотерапії почалася ще в червні. За цей час музиканти з оркестру «Київ-Класик» провели понад 70 індивідуальних, групових та масових сеансів для маленьких пацієнтів їх батьків та лікарів.
   «24 лютого прийшло лихо. Я весь час думав, що можу своїми засобами, тим, що вмію, зробити. І народилася ідея засобами музики лікувати психіку, відновлювати ментальне здоров'я. Адже ми всі перебуваємо під впливом психологічного тиску, поганих новин, втрат, розчарувань. А діти не завжди можуть проявити свої почуття, висловити їх, але вони все це відчувають», - розповів автор проєкту, артист ЮНЕСКО в ім'я миру, диригент Герман Макаренко.
   Проєкт психологічного відновлення дітей методом музикотерапії здійснюється оркестром «Київ-Класик» під керівництвом Германа Макаренка за підтримки Українського культурного фонду та сприяння Управлінням поліції охорони Київської області.

   Щодо репертуару, то всі твори, що виконувались, відбирались в тісній співпраці з психологами-науковцями. Головною умовою музичної програми було те, щоб музика несла позитив та гармонію.

   Так під час масових сеансів камерний склад оркестру «Київ-Класик» виконував твори Баха, Моцарта, Вівальді, Масне, Адана, української класики.

   Цікаво, що сеанси музикотерапії, по суті, інтерактивні. За змінами емоційного стану дітей слідкувала завідувачка центру медико-психологічної соціальної реабілітації допомоги дітям лікарні Охматдит Олена Анопрієнко. Після виконання кожного твору психолог-науковець з'ясовувала, які емоції вони відчули або навіть з яким кольором в них асоціювалась музика. Вона розповіла, що протягом всього проєкту з психологічного відновлення дітей проводилось наукове дослідження, як метод музикотерапії впливає на стан пацієнтів клініки.
   Під час індивідуальних сеансів музиканти відвідували палати, де лікуються дітки, що не можуть ходити – у хірургічному та онкологічному відділеннях. На одному з таких сеансів, музики завітали до 12-річної Ксенії Вербицької, дівчинки, яка постраждала під час влучання російської ракети в центр Чернігова і зараз лікується в київській лікарні. Як розповіла мама Ксенії, в момент трагедії її донька якраз знаходилась на площі біля драмтеатру.

   Дівчинці особливо сподобалось виконання на бандурі пісні «Мова вітру» з анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня». Ксенія зізналася, що навіть не уявляла, що можна заспівати і зіграти цей твір.

   На базі отриманих протягом проведення сеансів музикотерапії досліджень згодом будуть розроблені науково-практичні рекомендації, які можуть бути використані в інших дитячих лікувальних закладах України.