KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
   «Гази ІІ Герай Хан: музична спадщина України» - повернення на Батьківщину

   Унікальні твори кримськотатарського правителя і митця Гази ІІ Герая хана 500-річної давнини, які не виконувалися впродовж багатьох століть, нарешті прозвучали в Києві у виконанні камерного складу симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою Германа Макаренка. Солістом заходу став флейтист Антон Кушнір.

   Презентація творів кримськотатарського хана стала можливою завдяки співпраці двох Артистів ЮНЕСКО в ім'я миру - автора проєкту Германа Макаренка (Україна) та Кудсі Ергюнера (Туреччина). Робота над проєктом тривала понад два роки, за які було оцифровано, підготовлено до оркестрового виконання та аранжовано Артемом Рощенком нотний матеріал з приватної колекції Ульві Ергюнера.

   Світова прем'єра підготованих творів Гази ІІ Герай хана відбулась 8 листопада в рамках 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у церкві Сен-Сюльпіс у Парижі.

   А вже 21 грудня унікальну музичну спадщину почули у столиці України – місті Києві. Концерт «Гази ІІ Герай Хан: музична спадщина України» отримав гучні овації від глядачів, які викликали «Київ-Класик» два рази «на біс», а також безліч схвальних відгуків в пресі.

   Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de.