KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
«Музика, освіта, наука - заради миру»: у Національній Музичній Академії України відкрили першу в світі музичну кафедру ЮНЕСКО

9 березня урочисто відкрили першу в світі музичну кафедру ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука – заради миру» в Національній Музичній Академії України ім. П.І.Чайковського. З цієї нагоди на Майдані Незалежності у Києві відбувся виступ симфонічного оркестру «Київ-Класик». Музиканти оркестру виконали гімни України та Європейського Союзу, а також низку інших українських музичних творів: фрагмент балету «Лілея» українського композитора Костянтина Данькевича за однойменною баладою Тараса Шевченка; «Козачок» із першої опери на лібрето українською мовою «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського; українська народна пісня «Ніч яка місячна»; фрагмент увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка.

Дата події вибрана не випадково. По-перше, 9 березня – день народження Великого Кобзаря, символу нашої нації, Тараса Шевченка. А, по-друге, саме цього дня, рік тому – 9 березня 2022 року відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky». Під звуки канонади між повітряними тривогами музиканти симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою Германа Макаренка зіграли концерт на Майдані Незалежності на підтримку заклику народу та Президента України до світових лідерів щодо закриття неба.

«Ми хочемо, щоб музика миру, музика життя у нашому виконанні дійшла до серця кожного мешканця вільного світу та лідерів цих країн і допомогла їм знайти рішення, яке б зробило безпечним українське небо, під яким ми виступаємо», – наголосив Артист ЮНЕСКО в ім'я миру Герман Макаренко.

Програма UNITWIN/Кафедри ЮНЕСКО започаткована у 1992 році та підтримує створення кафедр ЮНЕСКО і мереж UNITWIN у ключових пріоритетних галузях, що стосуються сфер компетенції Організації - освіта, природні та соціальні науки, культура і комунікації. Сьогодні у світі діє 851 кафедра ЮНЕСКО у понад 115 державах-членах.

У вишах та наукових закладах України створено і діють 10 кафедр ЮНЕСКО у галузях філософії людського спілкування, застосування інформаційних та комунікаційних технологій в освіті, превентивної освіти та соціальної політики, екології техногенних регіонів, кріобіології, прав людини і демократії.

Представниця ЮНЕСКО в Україні К'яра Децці Бардескі звернула увагу на те, як глибоко війна впливає на життя людей: «Сьогодні ми святкуємо опір і силу музики, яка може зробити нас ближчими і надихнути на відновлення. Я вдячна за цю ініціативу «Музика, освіта, наука – заради миру» і оркестру «Київ-Класик» за дивовижні відчуття, які вони нам подарували», - сказала вона.

Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун розповіла журналістам, що минулого тижня у Запоріжжі бачила жахливі наслідки ракетного обстрілу росіянами житлового будинку: «Ці моменти надзвичайно болісні не лише для кожного українця, а й для всіх нас. Коли слухаєш музику оркестру «Київ-Класик», це нагадує, що в житті існує ще й радість», - поділилася своїми відчуттями Браун.

«Сьогодні під час концерту я відчував впевненість і радість від того, що за рік багато що змінилося, хоча, на жаль, не до кінця, і війна ще триває», – сказав Герман Макаренко, Артист ЮНЕСКО в ім'я миру, керівник музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука - заради миру» в Національній Музичній Академії України.

Планується, що виступ музикантів на Майдані Незалежності 9 березня стане традицією.