KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
Потоки ЗМІ

"Музика, освіта, наука - заради миру": у музакадемії відкрили кафедру ЮНЕСКО

9 березня у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського відкрили першу у світі музичну кафедру ЮНЕСКО "Музика, освіта, наука – заради миру". На Майдані Незалежності у Києві відбулася мистецька акція з нагоди відкриття музичної кафедри.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, симфонічний оркестр "Київ - Класик" зіграв концерт просто неба. Диригував керівник музичної кафедри ЮНЕСКО Герман Макаренко. Музиканти виконали гімни України та Європейського Союзу, а також низку інших українських музичних творів.
"Від імені Секретаріату ЮНЕСКО хочу подякувати пану Герману Макаренку за його мужність, за ту справу яку він робить для всіх нас. В тому числі і на міжнародній арені, на площадці ЮНЕСКО. Для того, щоб гідним чином представити Україну і довести всьому світу, що Україна — це мирна країна. І що вона потерпає від несправедливої агресії з боку Росії. Музика — це мир. І, сподіваємося, через музику ми також досягнемо миру для нашої держави", — сказав виконавчий Секретар Національної комісії у справах ЮНЕСКО Артур Оганов.
За словами проректора з навчальної роботи музакадемії Чайковського Віктора Бондаренка, дуже символічно, що мистецька акція з нагоди відкриття музичної кафедри ЮНЕСКО відбувається саме 9 березня, у день народження Тараса Шевченка.
"Знаменно, що саме 9 березня на Майдані Незалежності в день народження Кобзаря, символу української незламності, опору і перемоги Тараса Шевченка, відбувається ця акція. Ця подія надзвичайно важлива. Ця подія об'єднує нації, держави, континенти. Ця акція заради миру. Це є нашим зверненням до всього світу, до всієї мистецької спільноти, що Україна незламна", — зазначив Віктор Бондаренко.
Торік саме цього дня відбулася мистецька акція "Вільне небо/Free Sky". Під звуки канонади між повітряними тривогами музиканти симфонічного оркестру "Київ-Класик" зіграли концерт на Майдані Незалежності. Тому відкриття музичної кафедри обрали й через цю річницю. Тепер цей захід буде традиційно щорічним, кажуть у консерваторії.

За словами диригента, керівника музичної кафедри ЮНЕСКО Германа Макаренка минулого року виходити на Майдан з оркестром під звуки сирен було страшно.
"Сьогодні, на відміну минулого року, впевненість. І сьогодні радість того, що за рік багато що змінилося, але не до кінця. Тому хай якомога скоріше настане мир", — сказав диригент.
Джерело: "Суспільне"