KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
Потоки ЗМІ

Мар’яна Беца взяла участь у світовій прем’єрі опери Дмитра Бортнянського «Креонт»

За підтримки міністра закордонних справ України Андрія Сибіги 11 листопада в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ, за ініціативи народного артиста України Германа Макаренка, Kyiv Classic Orchestra та Національної музичної премії YUNA, відбулася світова прем’єра опери видатного українського композитора Дмитра Бортнянського “Креонт” у концертному виконанні.

Дмитро Бортнянський – український композитор світового рівня. Прем’єра першої опери “Креонт” відбулась у 1776 році у театрі Сан-Бенедетто у Венеції і мала приголомшливий успіх. Водночас, плани поставити оперу в різних країнах Європи не справдилися: ноти “Креонта” зникли й опера талановитого 25-річного українського композитора вважалася втраченою майже 250 років.

Заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца підкреслила, що світова прем’єра цієї опери стала справжнім тріумфом українського мистецтва, яскраво продемонструвавши велич національної культури.
«Ми живемо у визначальні для України часи, коли наша культура, наші пам’ятки і наша ідентичність зазнають постійних нападів. Ворог може атакувати наші музеї, собори та університети, але йому не вдасться стерти нашу пам’ять чи позбавити нас голосу. Ми знову і знову повертаємо своє культурне надбання, зберігаючи його як символ надії і сили для нашого народу та для майбутніх поколінь», - підкреслила заступниця міністра.
Директор ДАУ Геннадій Надоленко зауважив, що опера “Креонт” є унікальним проєктом світового рівня та має виключне значення для розвитку української культури.
«Сьогодні ми повертаємо наші українські імена, які були свого часу забуті, ми повертаємо їх назад на Батьківщину. Для Дипломатичної академії та Міністерства закордонних справ – це велика честь і ми щасливі, що можемо долучитися до цього проєкту, навіть не національного, а світового масштабу», - наголосив він.
Диригент-постановник світової прем’єри та народний артист України Герман Макаренко привітав присутніх з історичною подією та нагадав, що російський агресор нав’язує Україні свою ідеологію і хоче знищити не лише території, але і українську націю, нищачи й крадучи національну культуру, духовність і мистецтво.
«Агресор вибрав таку політику не сьогодні. Потягом багатьох століть він викрадав найкращі імена і творчість найкращих митців світового рівня, перефарбовуючи їх у свій триколор. Серед них ми можемо назвати й Айвазовського, і Рєпіна, і Куїнджі, і Гоголя, і Ільфа та Петрова, і Малевича, з-поміж музикантів це і Максим Березовський, і Семен Гулак-Артемовський, і звичайно ж Дмитро Бортнянський», – зазначив він.
Під час прем’єри 11 листопада оперу виконали Національний президентський оркестр і Національна заслужена академічна капела України “Думка”. Партію Креонта виконав соліст Національної філармонії України, лауреат міжнародних конкурсів Сергій Бортник, партію Антигони – солістка Національної опери України, заслужена артистка України, лауреатка міжнародних конкурсів Ольга Фомічова. Концертмейстерами світової прем’єри стали Анастасія Бика, Марія Рябоконєва та Юлія Ященко.