KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
   В Україні вперше відбувся масштабний мистецький проєкт за одночасної підтримки очільників ВООЗ та ЮНЕСКО

   В Україні вперше відбувся масштабний мистецький проєкт за одночасної підтримки очільників ВООЗ та ЮНЕСКО, що свідчить про значний потенціал української культури. Про це заявив автор мистецької ініціативи «Музична подяка лікарям» Артист ЮНЕСКО в ім'я миру Герман Макаренко на брифінгу 16 вересня перед гала-концертом проєкту в Національній опері України.

   «Сьогодні у нас унікальна подія - Україна вперше проводить захід у сфері культури, який одночасно підтримали очільники ВООЗ та ЮНЕСКО, надіслали свої звернення», - зазначив Г.Макаренко. Він додав, що у проєкті вдалося об'єднати зусилля артистів ЮНЕСКО з різних країн та створити непересічний творчий продукт для мільйонів глядачів по всьому світу, адже в ньому поєднані мелодії різних континентів.

   «Ми усі разом, українські та зарубіжні артисти, довели, що можемо створювати ексклюзивні мистецькі проєкти, цікаві світові. Це важлива складова іміджу України. Сподіваюсь, нашу ініціативу продовжать інші митці і ми також будемо рухатись у напрямку створення великих міжнародних проектів, соціальних проектів, які потрібні тут і зараз, які відповідають на виклики сьогодення», - резюмував Герман Макаренко.

   Під час концерту глядачі побачили відеозверненнякерівництва ВООЗ та ЮНЕСКО.

   «Цей концерт нагадує нам про творчість, надію та солідарність з лікарями в наших спільних зусиллях для подолання пандемії», - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус у вітальному слові до учасників та глядачів.

   «Я хочу висловити глибоку вдячність від ЮНЕСКО пану Герману Макаренку, представникам Global Harmony Art та офіційним представникам України, які організували цей концерт, присвячений всім медичним працівникам, які самовіддано продовжують боротися з пандемією» - зазначив заступник генерального директора ЮНЕСКО Фірмін Едуард Матоко.

   На переконання учасників проєкту, лікарям України та інших країн важливо почути слова вдячності від очільників ВООЗ та ЮНЕСКО, відчути глобальну підтримку світової спільноти. Саме тому до музичної програми включили твори і фольклорні композиції з усіх континентів, серед них декілька світових прем'єр.

   Результатом проєкту «Музична подяка лікарям» стане унікальний аудіовізуальний продукт, який побачить багатомільйонна аудиторія, лікарі з усього світу – він буде розміщений на медіа-платформі у вільному доступі.

   У програмі концерту прозвучали по два твори з кожного континенту і декілька українських композицій. Зокрема, відбулись світові прем'єри гімну «Шлях надії» французького композитора П'єра Себо (текст Фаб'єн Аміах, Катерина Вовчук), створений на скульптуру Посла доброї волі відомої французької скульпторки Хедви Сер та твору «Вдячність» - музика та текст української авторки Катерини Вовчук, створеного спеціально для цієї події. Також представлено принципово новий формат – колаборацію онлайну та офлайну, що відповідає викликам, пов'язаним з COVID-19. Так, в режимі реального часу турецький композитор Кудсі Ергюнер виконував інструментальну партію, яка транслювалася онлайн, водночас, у концертній залі акомпанував йому оркестр Kyiv Classic. Символічно, що музиканти одночасно виконували композицію, перебуваючи в різних країнах. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стала прем'єра твору «The Heart of Africa» українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв. Завершилася програма на оптимістичній ноті – твором «Amazing Grace», який якнайкраще передає віру подолання пандемії.

   Проєкт «Музична подяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)» є частиною глобального руху «ResiliArt», започаткованого ЮНЕСКО. Він надсилає потужний сингал світу звернути увагу на медиків і відзначити їх важку працю і неоціненний внесок задля збереження здоров'я людства. Водночас, високі ідеї, креативні мистецькі колаборації і нові формати, використані у проєкті, спонукають появу нових мистецьких ініціатив, спрямованих на створення соціально-відповідальних глобальних акцій.

   Проєкт відбувається під патронатом ЮНЕСКО, за підтримки ВООЗ та Українського культурного фонду.

   Це вже не перша творча співпраця Артистів ЮНЕСКО в ім'я миру з різних країн, яка отримала новий поштовх під час пандемії.

   Довідка: Минулого року українські музиканти ініціювали глобальний проєкт «Мистецтво проти пандемії», який підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маестро Герман Макаренко, до якого приєднались митці з Франції, Японії, Туреччини, Південної Кореї, Грузії та інших країн.

   Прес-служба Kyiv Classic Orchestra