KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
Media streams

Medics sang and musicians treated: Kyiv-Classical Symphony Orchestra (ua)

3 вересня у Києві відбувся незвичний концерт: медики співали разом із справжнім симфонічним оркестром. Чому так? Бо музика лікує душу, тоді як медики лікують тіло. Саме так вважає маєстро Герман Макаренко, головний винуватець цієї події. З його ініціативи на зеленій галявині Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» зібрався симфонічний оркестр «Київ-Класик» і разом із солістками-працівницями шпиталю зіграли цей неймовірно емоційний піднесений концерт.
Коли лікарка Оксана Білозьорова, підполковник медичної служби, а насправді тендітна дівчина, заспівала «Чорнобривці», глядачі завмерли, то вдохновлено це було. А коли диригентові Герману Макаренку одягли медичний халат, ситуація стала й зовсім трошки. Чи варто сказати, що під час концерту і у виконавців і у глядачів наверталися сльози. Час такий, справді, лікарі завжди на передовій, це дуже помітно під час пандемії. А військові лікарі і поготів героїчно рятують життя нашим солдатам, за що їм велика шана. І саме тому великий міжнародний проект дяки лікарям світу музыканты вирішили розпочати з камерного концерту для військових лікарів.

Для них грав симфонічний оркестр «Київ-Класик» під керівництвом народного артиста України, Артиста ЮНЕСКО в ім'я світу Германа Макаренка, а солістками виступили крім Оксани Білозьорової ще медична сестра Алла Павлюкова та радниця начальника центру з гендерних питань Ольга Добровольська.
«Символічно, що великий міжнародний проект дяки лікарям світу, які мужньо протистояти таким глобальним викликам як пандемія COVID-19, ми розпочинаємо з концерту саме для українських військових медиків. Адже військові лікарі завжди на передовій боротьбі з найскладнішими загрозами, відстоюють життя наших військових, і ми прагнемо висловити солідарність, свою шану та вдячність мовою музыки», — зазначив майостро Герман Макаренко.
Серед глядачів були і лікарі, і медсестри, і пацієнти військового шпиталю. Відвідав подію та начальник НВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

А вже 16 вересня у Національній опері України відбудеться гала-концерт міжнародного проекту «Музична дяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)», який об'єднає композиторів та виконавців з Франції, Турції, України та Китаю. Тоді всю глядацьку залу Опери заповнюватимуть українські медики. Глядачі відчують кілька прем'єр українських та зарубіжних композиторів, написаних спеціально для проекту. Гратимуть артисти ЮНЕСКО з багатьох країн.
Авторка та виконавця пісні «Appreciation», написаної саме до цього проекту, Катерина Вовчук розповіла: «Я сама пережила втрату близьких через COVID-19, і мені було важливо написати про людяність, про людей, які жертвують собою і про те як побачити сенс у ці важкі години».
І це справді – про сенси, про важливе, про глобальні визови.
«Радію, що ми приєдналися до організації свята лікарям, вечора класичної музики, — вони мають на це право. Концертом ми висловлюємо благодарність усім лікарям України та світу», каже Надія Ратке, засновниця фонду IOSJ Ukraine, який став одним із партнерів проекту дяки лікарям.
Ідею підтримали Український культурний фонд, ВООЗ та ЮНЕСКО, бо солідарність з лікарями світу, підтримка їх годинами героїчної праці на межі людських можливостей є дуже важливим моментом істини для суспільства. Серед партнерів заходу — Міністерство охорони здоров'я України, Національна академія наук України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представників (ГДІП), Національна академія медичних наук України, Асоціація головних лікарів України, Поважна рада ордену Святого Пантелеймона, Міжнародна організація соціальної справедливості (фонду IOSJ) Ukraine), AMC Media. Інформаційні партнери: Ретро FM, Ivona, Tochka.net, Marie Claire.
Автор проекту Г.Макаренко сподівається, що така глобальна синергія музикантів та вокалістів, багатожанровість музичної програми, де поряд з класикою та джазом комфортно співіснуватимуть фольк і сучасні композиції, сприятиме культурному різноманіттю, поширюватиме та розвиватиме міжкультурний діалог, ідеї гуманізму.
Минулого року українські музыканты також ініціювали глобальний проект «Мистецтво проти пандемії», який підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маєстро Герман Макаренко, до якого приєдналися митці з Франції, Японії, Турції, Південної Кореї, Грузії та інших країн.

Чудова традиція. Далі буде.
Джерело: "Marie Claire"