«Ми живемо у визначальні для України часи, коли наша культура, наші пам’ятки і наша ідентичність зазнають постійних нападів. Ворог може атакувати наші музеї, собори та університети, але йому не вдасться стерти нашу пам’ять чи позбавити нас голосу. Ми знову і знову повертаємо своє культурне надбання, зберігаючи його як символ надії і сили для нашого народу та для майбутніх поколінь», - підкреслила заступниця міністра.
«Сьогодні ми повертаємо наші українські імена, які були свого часу забуті, ми повертаємо їх назад на Батьківщину. Для Дипломатичної академії та Міністерства закордонних справ – це велика честь і ми щасливі, що можемо долучитися до цього проєкту, навіть не національного, а світового масштабу», - наголосив він.
«Агресор вибрав таку політику не сьогодні. Потягом багатьох століть він викрадав найкращі імена і творчість найкращих митців світового рівня, перефарбовуючи їх у свій триколор. Серед них ми можемо назвати й Айвазовського, і Рєпіна, і Куїнджі, і Гоголя, і Ільфа та Петрова, і Малевича, з-поміж музикантів це і Максим Березовський, і Семен Гулак-Артемовський, і звичайно ж Дмитро Бортнянський», – зазначив він.