KYIV CLASSIC ORCHESTRA
...KYIV CLASSIC ORCHESTRA
Потоки СМИ

Вернуть «Щедрику» украинское гражданство: в Киеве презентовали международный художественный проект (ua)

У концертній залі Українського дому артисти виконують всесвітньовідому мелодію різними мовами.

Повернемо "Щедрику" українське громадянство – мистецький проєкт із такою назвою презентують у столиці. У концертній залі Українського дому артисти виконують всесвітньовідому мелодію різними мовами, щоби зберегти українську культурну традицію за кордоном. "Щедрика" слухав і журналіст "5 каналу" Олександр Таран.


"Щедрик" уже пролунав чотирма мовами світу: англійською, французькою, арабською, українською, а також у джазовому виконанні. Цей проєкт створений для того, щоб утвердити за межами країни саме українське громадянство "Щедрика".

"Ствердити українську традицію у світі є мета цього проєкту. Повернути "Щедрику" українське громадянство. Завдяки "карол оф зе белс" ця пісня отримала всесвітню популярність. Більшість людей у світі вважають це канадською або американською мелодією. Для того, щоб наші діточки знали, що це надбання української культури, ми створили цей проєкт", – розповів автор проєкту Герман Макаренко.

Також щедрівка пролунала і в джазовому виконанні українця японського походження.
Мелодія з трьох нот і слова Щедрика з'явилися ще в дохристиянські часи, розповідають фольклористи. Автор сучасної версії – композитор Микола Леонтович. Він працював над обробкою української народної пісні майже все своє життя. І на початку ХХ століття створив 5 її варіацій. Тільки остання йому сподобалася.


"Мелодія так легко лягає на слух, що її по факту і відтворити легко. Ті самі три ноти, але вони настільки мелодійно складені, настільки творять мелодійну композицію, що вона зачаровує просто", – каже учасниця гурту "Королівна" Ольга Гвіздовська.

Уперше "Щедрик" прозвучав на Різдво у грудні 1916 року. Його виконав хор Київського університету, і вже після цього пісня розлетілася світом та стала найпопулярнішою щедрівкою.


Наступним кроком стане підготовка українськими та закордонними митцями масштабного концерту-презентації "Щедрика" з понад 20 варіантами виконання, що відбудеться до 30-річчя незалежності України.

Источник: "5 канал"